Zoologia

Przygotuj się na przybycie psa

Mimo rosnącej ciągle popularności zwierząt egzotycznych lub innych podobnych cały czas najwięcej osób decyduje się na posiadanie psa lub kota. Najbardziej tradycyjnych a zarazem najpopularniejszych pupili, którzy coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Czasami przez przypadek, czasami z wyboru a czasami za namową najmłodszych członków rodziny. Zdarza się tak przede wszystkim w czasie, kiedy w domu pojawia się nowy pies – szczeniak. To właśnie on najczęściej jest wybierany przez rodziców za namową dzieci. Jednak zanim do tego dojdzie trzeba się odpowiednio przygotować na jego przybycie. Przede wszystkim dokonać odpowiedniego wyboru.

Idealny szczeniak – jak go przyjąć?

Wybierając szczeniaka do domu trzeba najpierw zdecydować się na konkretną rasę. Zweryfikować wszystkie za i przeciw dla trzymania jej w domu a następnie udać się do wybranej hodowli. Tam na pewno znajdzie się wiele małych, ślicznych szczeniaków, które będą oczekiwać aż ktoś je przygarnie. Należy wybrać jednego z nich. Nie koniecznie tego, który chowa się w kącie i patrzy smutnym wzrokiem. Może się, bowiem okazać bojaźliwym i samotnym pieskiem. Trzeba, więc mieć to na uwadze. Po wyborze szczeniaka należy zapewnić mu miłość oraz przytulne warunki. Zadbać o podstawowe akcesoria, jakie muszą znaleźć się w każdym domu, który decyduje się na przyjęcie nowego członka rodziny – psa.

Miski z karmą i wodą

Najważniejsze, aby mały piesek miał, co jeść i pić. Trzeba, więc zapewnić mu, co najmniej dwie miski. Jedną z wodą – najlepiej zimną z kranu a drugą z karmą. Taką samą, jaką zajadał się podczas swojego pobytu w hodowli. Wszystko po to, aby nie doszło do rewolucji jelitowo – żołądkową i pies nie rozpoczął pobytu w naszym domu od przykrej sytuacji.

Gryzaki i inne maskotki

Nie chcąc mieć zniszczonych kapci, kostek czy też innych podobnych rzeczy w domu oraz dbając o dobry rozwój uzębienia psa koniecznie trzeba zagwarantować mu przedmioty do gryzienia. Najprościej zrobić to za pomocą prostych gryzaków, które można zakupić dla swojego pupila w dowolnym sklepie zoologicznym. Ważne jedynie, aby były dopasowane do jego rasy oraz wielkości. Można również zastosować odpowiednie maskotki, które również zapewnią pupilowi zabawę oraz możliwości gryzienia.

Identyfikator i weterynarz

Koniecznie trzeba także zapewnić naszemu psiakowi odpowiednie badania. Mimo tego, że pochodzi on z konkretnej hodowli to niezbędną będzie wizyta u weterynarza, przeznaczone szczepienia a także przydzielenie identyfikatora. Sprawy formalne a jednak bardzo ważne. Od samego początku pozwolą na założenie psu książeczki zdrowia i zapewnienie wszystkich niezbędnych elementów zdrowotnych.