Zoologia

Własny sklep zoologiczny

Dobry pomysł na biznes to podstawa przedsiębiorczości i nie rzadko główny miernik sukcesu finansowego wśród wielu osób. Ważne, zatem aby był udany i pozwolił na zajmowanie się wartościowymi sprawami. Taką jest na pewno prowadzenie sklepu zoologicznego, który w ostatnim czasie stał się bardzo dobrym pomysłem na biznes. Ciekawy, wartościowy a zarazem niosący wartość społeczną. Pozwala, bowiem na opiekowanie się małymi istotami, które dla wielu osób są najważniejsze na świecie.

Zainteresowanie sklepem zoologicznym

Prowadzenie własnego, stacjonarnego sklepu zoologicznego praktycznie od razu spowoduje zainteresowanie innych osób. Pojawią się w nim znajomi, pasjonaci kotów, psów lub innych pupili czy też właściciele akwariów lub też klatek z papugami. Tacy ludzie będą głównie naszymi klientami podczas prowadzenia sklepu zoologicznego. Będą poszukiwać w nim przede wszystkim karmy dla swoich zwierzaków, trocin, wyściółki, witamin czy też ubranek. Te produkty sprzedawane są najczęściej. Oprócz nich dobry sklep tego typu musi być również wyposażony w klatki, legowiska, preparaty na pchły oraz żywe zwierzęta. I właśnie z tymi ostatnimi wiążą się także kwestie formalno prawne, jakie trzeba spełnić, aby taki sklep mógł skutecznie działać na polskim rynku.

Od strony prawnej

Analizując założenie sklepu zoologicznego od strony prawnej konieczne jest najpierw tradycyjne założenie działalności gospodarczej. Firmy na podstawie, której będziemy mogli skutecznie działać a przede wszystkim legalnie. Na tej podstawie wybierzemy również konkretną formę prawną i sposób rozliczenia swoich zysków. Kolejno niezbędne będzie także zastosowanie się do ustawy o ochronie zwierząt. Jest ona aktem prawnym, który określa dokładnie, w jaki sposób mają być przetrzymywane żywe zwierzęta w naszym sklepie zoologicznym. Wreszcie na koniec niezbędne będzie zgłoszenie swojego sklepu do inspekcji weterynaryjnej, która na pewno będzie chciała przeprowadzić kontrolę i zweryfikować warunki trzymania zwierząt. Dodatkowo gdyby oferta sklepu miała zostać poszerzona o zwierzęta egzotyczne to niezbędne byłoby również przygotowanie certyfikatów potwierdzających legalność sprowadzenia oraz kraj pochodzenia.